۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ مرداد
كارگاه MED TALK
برگزاري كارگاه MED TALK
برگزاري كارگاه MED TALK

سمينار يك روزه ي گفتگوي پزشكي در تاريخ 14 مهرماه 1397 با حضور نائب رئيس انجمن ام اس ايران، معاونين، اساتيد و دانشجويان دانشگاه و مدير انجمن ام اس شهرستان جهرم (با محوريت ام اس) در سالن شهيد قادري دانشگاه برگزار گرديد.

دكتر كاووس صلح جو معاون پژوهشي و تحقيقات دانشگاه در ابتداي مراسم ضمن سلام و خوشامدگويي اظهار داشت : هدف از برگزاري اين سمينار، آشنايي دانشجويان با مفاخر علمي و تازه هاي پزشكي در زمينه هاي تخصصي و ايجاد انگيزه و ايده هاي پژوهشي و علمي در دانشجويان و اساتيد است.

وي برقراري تعامل و ارتباط دانشجويان و اساتيد دانشگاه با مراكز علمي و تحقيقاتي ديگر موسسات و دانشگاه ها را از ديگر دلايل برگزاري اين سمينار عنوان كرد و افزود: حضور افراد پرافتخاري چون دكتر صحرائيان و برگزاري اين چنين سمينارهايي ميتواند در بحث پژوهشي و تحقيقاتي كمك بسيار خوبي براأي دانشجويان و اساتيد دانشگاه در زمينه پوياتر شدن تحقيقات پژوهشي باشد.

دكتر محمد علي صحرائيان نائب رئيس انجمن ام اس ايران با اشاره به شيوع ام اس در ايران گفت: با توجه به تحقيقات صورت گرفته در اين زمينه، ريسك شيوع ام اس در ايران متوسط است اما در چند سال اخير با توجه به تغيير شرايط محيطي و نوع تغذيه افراد، آمار افزايش بيماران ام اس جهشي رو به بالا داشته است.

وي محيط و ژنتيك را دو فاكتور اساسي در ابتلا به بيماري ام اس دانست و بيان كرد: شهر نشيني، زندگي آپارتماني، الاينده هاي محيطي و نوع تغذيه از عوامل محيطي است كه سيستم ايمني فرد را تحريك و تاثير زيادي در ابتلاي فرد به بيماري ام اس، دارد.

به گفته ايشان استعمال سيگار، ريسك ابتلا به بيماري ام اس را افزايش مي دهد و يكي از اهرم هاي مبارزه با بيماري هاي خودايمني و ام اس، نكشيدن سيگار است.

اين متخصص مغز و اعصاب و فلوشيپ ام اس گفت: ريسك بيماري ام اس در افراد سيگاري كه يكي از اعضاي خانواده شان مبتلا به اين بيماري باشد، بسيار زياد است.

دكتر صحرائيان نقش تغذيه را در ابتلا به بيماري ام اس مهم دانست و تاكيد كرد: متاسفانه سن ابتلا به ام اس در ايران به زير 18 سال و به نوجوانان رسيده است و خانواده ها بخصوص آنهايي كه داراي بيمار مبتلا به ام اس هستند، بايد ويتامينD خود و فرزندانشان را چك و در سطح نرمال نگه دارند.

گفتني ست اين سمينار علمي توسط كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه برگزار گرديد.

همچنين پس از برگزاري اين سمينار، كارگاهVIP جهت بررسي طرح هاي دانشجويي با محوريت ام اس با حضور دكتر صحرائيان، اساتيد و دانشجويان كميته تحقيقات دانشگاه در سالن شهيد ايرانمنش، منعقد گرديد.

كارگاه Medtalk 

 

كارگاه Medtalk 
كارگاه Medtalk 
تاریخ:
1398/04/03
تعداد بازدید:
91
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal